اگر با شنیدن نام تاناکورا به یاد خیابان ها و گاه هایی شلوغ و مملو از البسه کهنه و کثیف می افتید، با دیدن تاناکورای مهاباد و گاه های تمیز و البسه اروپایی باکیفیت آن، نظرتان عوض خواهد شد. در استان های غربی کشور بازارهای مختلفی با نام تاناکورا ساخته شده است که ویژگی ها و خصوصیات خاص آن مورد توجه بسیای از افراد قرار گرفته است. در صورتی که واژه تاناکورا را شنیده باشید، حتما نام بازار تاناکورای مهاباد را که یکی از جاهای دیدنی مهاباد است، هم شنیده اید. از جمله این ویژگی ها می توان به پایین بودن قیمت و متنوع بودن اجناس این بازارچه اشاره کرد که مورد توجه مسافران قرار می گیرد. این بازار دیدنی و جالب علاوه بر اجناس متنوع، دیوارها و سقف حصیری آن نیز تماشایی است.

معرفی بازار تاناکورای مهاباد

 

اگر در روزهای تعطیل یا روزهای آخر هفته به بازار تاناکورای مهاباد سر بزنید، آنجا را بسیار شلوغ پیدا خواهید کرد؛ مخصوصا در فصل پاییز جای سوزن‌انداختن نیست. علت شلوغی در فصل پاییز این است که افراد برای کاپشن و پوتین‌های زمستانی به آنجا می‌روند.جنس‌های بازار تاناکورای مهاباد قیمتی مناسب‌تر از سایر استوک‌ی‌های اطراف دارد. میان اجناس ارائه‌ شده در این بازار، اغلب می‌توانید اجناسی از برندهای مطرح جهانی را پیدا کنید که این امر باعث می‌شود کسانی که علاقه زیادی به برندهای خاص دارند؛ اما پول کافی برای جنس نو آن محصول را ندارند، بیشتر برای ترغیب شوند.


افراد از هر سطح و قشری برای به بازار تاناکورا مهاباد می‌آیند که از ارزان‌ترین تا گران‌ترین جنس برای همه اقشار را دارد. البته ناگفته نماند که باید در پوشاک دقت کرد و بعد از آن را کاملا ضدعفونی کرد.


اکثر اجناس اروپایی باکیفیت‌تر و بادوام‌تر از اجناس داخل کشور هستند و می‌توانید بهترین برندها را در این تاناکورا پیدا کنید.

اگر در روزهای تعطیل یا روزهای آخر هفته به این بازار مرزی سر بزنید آن را مملو از حضور ارانی خواهید یافت که اغلب از شهرها و استان های دیگر به این بازار که یکی از جاهای تفریحی مهاباد است، آمده اند. در میان برخی از اجناس ارائه شده در این بازار گاه می توانید اجناسی از برندهای مطرح جهان را پیدا کنید که این امر از نظر برخی اران نقطه قوت خوبی محسوب می شود چرا که با پرداخت هزینه کمتر می توانند کالایی باکیفیت و معیارهای جهانی، آن هم در حد و اندازه های اجناس نو پیدا کنند. در این بازار از هر سطح و قشر اری به چشم می خورد که در میان مغازه ها و دکه های لباس تاناکورا به گشت و گذار و کردن مشغولند. اگرچه این اجناس از نظر خیلی­ ها دارای تهدیدات بسیاری از جمله تهدیدات بهداشتی است. 

 

تاثیرگذاری بر بازارهای داخلی هم، از دیگر معایب این بازار است که از نظر بسیاری سبب صدمه زدن به تولید داخلی می باشد. بازار تاناکورا در ابتدا مجموعه دکه های ساخته شده از گونی، حصیر و یا نایلون بود که به مرور زمان در کنار آنها، دکه ها و مغازه هایی مدرن تر نیز ساخته شد که دارای سر و شکلی مناسب تر و به روزتر بودند و اغلب اجناس برند را عرضه می کردند. شهرداری مهاباد در سال های اخیر اقدام به تجمیع این بازار و مراکز مهاباد کرده و بازارچه ای تجاری را با نام بازارچه ساحلی ساخته است تا ندگان این بازار را در یک مجتمع تجاری ساماندهی کرده و نظارت بیشتری بر این بازار و تاناکورای مهاباد داشته باشد. این مجتمع تجاری بیش از هزار واحد تجاری دارد.

منبع : 

https://gardeshgari724.com/attractions/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DA%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%AD%D9%84%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%A7%DA%A9%D9%88%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AF/2386

 


ایران توریست بازار ,اجناس ,مهاباد ,تاناکورای ,تاناکورا ,پیدا ,تاناکورای مهاباد ,برای ,بازار تاناکورای ,پیدا کنید ,مجتمع تجاری ,بازار تاناکورای مهاباد منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
دانلود فایل های کمیاب کتابخانه شهیدان اسلام هفتکل وکیل ، وکالت ، مشاوره حقوقی در مشهد وب سایت شخصی مهندس امین امیدی قاسم آباد گجت فناوری کسب وکار مزه ی گَسِ عصرِ چهارشنبه! موقع الهلالی اغانی الاهواز باقلوا